Gaisa tvertņu veidi

Ir vairāki gaisa konteineru veidi, ko izmanto preču pārvadāšanai ar gaisa transportu. Šie konteineri ir paredzēti dažādu veidu kravu pārvadāšanai, kā arī to drošībai un aizsardzībai gaisa transporta laikā. Daži izplatītākie gaisa tvertņu veidi ir šādi:

  1. ULD (Unit Load Device): Šos standartizētos konteinerus izmanto dažādu veidu kravām, tostarp bagāžai, beramkravām un ātrbojīgām precēm. Tie ir dažāda izmēra, piemēram, LD-3, LD-8 un LD-9, un ir paredzēti dažādu gaisa kuģu kravas nodalījumiem.
  2. Paletes: Gaisa kravu paliktņus izmanto vaļējas vai uz paliktņiem saliktas kravas pārvadāšanai. Tos parasti iekrauj ULD, lai tos varētu viegli pārkraut un transportēt.
  3. IATA 1. tipa konteiners: Šie konteineri ir paredzēti ģenerālkravām un ir dažāda izmēra. Tos bieži izmanto tādu priekšmetu pārvadāšanai kā tekstilizstrādājumi, elektronika un rūpniecības iekārtas.
  4. Refrižeratorkonteineri (refrižeratorkonteineri): Šie konteineri ir aprīkoti ar dzesēšanas vai sildīšanas sistēmām un tiek izmantoti ātrbojīgu preču, piemēram, augļu, dārzeņu, farmaceitisko produktu un citu temperatūras ziņā jutīgu kravu pārvadāšanai.
  5. Plakanie plaukti: Plakanie plaukti tiek izmantoti lielgabarīta vai neregulāras formas kravām, tostarp mašīnām un transportlīdzekļiem. Tām ir salokāmas vai noņemamas malas un gali, lai tās būtu elastīgas.
  6. Bīstamo materiālu (HAZMAT) konteineri: Šie konteineri ir īpaši izstrādāti un marķēti drošai bīstamo materiālu, ķīmisko vielu un bīstamo kravu pārvadāšanai.
  7. Konteineri dzīviem dzīvniekiem: Šie konteineri ir paredzēti dzīvu dzīvnieku, piemēram, lolojumdzīvnieku vai mājlopu, pārvadāšanai un ir aprīkoti ar ventilācijas un temperatūras kontroles funkcijām.
  8. Apģērbu uz pakaramā (GOH) konteineri: GOH konteineri ir paredzēti apģērbu pārvadāšanai uz pakaramajiem, līdz minimumam samazinot vajadzību pēc apģērbu atkārtotas apstrādes pēc to saņemšanas.
  9. Augstas vērtības kravas konteineri: Šie konteineri ir aprīkoti ar uzlabotām drošības funkcijām, lai pārvadātu augstas vērtības preces, piemēram, dārgmetālus, elektroniku vai farmācijas produktus.
  10. Ventilēti konteineri: Konteineri ar ventilāciju tiek izmantoti kravām, kurām nepieciešama gaisa cirkulācija, piemēram, svaigiem produktiem.

Gaisa konteinera izvēle ir atkarīga no pārvadājamās kravas veida, tās izmēra, svara un īpašajām prasībām. Gaisa kravu pārvadātāji un ekspeditori izvēlas atbilstošu konteineru, lai nodrošinātu drošu un efektīvu preču pārvadāšanu pa gaisu.