Kuģniecības un loģistikas nozarē tiek izmantoti dažādi konteineru tipi, lai tajos ietilpinātu dažāda veida kravas. Šeit ir sniegts saraksts ar dažiem izplatītākajiem konteineru tipiem:

 1. Standarta sauso konteineru (Dry Van): Šie ir visbiežāk izmantotie konteineri vispārējām kravām un sauskravām. Tie ir pieejami standarta izmēros – 20 un 40 pēdas.
 2. Augsts kubveida konteiners: Līdzīgi standarta sauso konteineru konteineriem, bet ar papildu augstumu, parasti 9,6 pēdas augstu, kas nodrošina vairāk vertikālas vietas kravai.
 3. Atvērtā augšējā tvertne: Šiem konteineriem nav cieta jumta, un tos var iekraut no augšas. Tie ir piemēroti lielgabarīta vai lielgabarīta kravām.
 4. Plakanā statīva konteiners: Šiem konteineriem ir salokāmi sāni un nav jumta, tāpēc tie ir piemēroti lielgabarīta vai smagām kravām, kuras nevar ievietot standarta konteineros.
 5. Konteineri ar saldētavu (refrižeratori): Refrižeratorkonteineri ir konteineri ar regulējamu temperatūru, un tos izmanto ātrbojīgām kravām, piemēram, pārtikai, farmaceitiskiem produktiem un ķīmiskām vielām.
 6. Tvertnes konteiners: Paredzēts šķidru vai gāzes kravu pārvadāšanai. Tām ir cilindriska forma, un tās parasti izmanto ķīmiskām vielām, sašķidrinātām gāzēm un birstošiem šķidrumiem.
 7. Atvērts sānu konteiners: Šiem konteineriem ir sānu durvis, kas atvieglo kravas iekraušanu un izkraušanu, jo īpaši, ja piekļuve ir ierobežota no sāniem.
 8. Cietais konteiners: Līdzīgi konteineriem ar atvērtu jumtu, taču ar noņemamu jumtu, ko var nostiprināt, tādējādi nodrošinot aizsardzību pret laikapstākļiem.
 9. Pusaugstuma konteiners: Šie konteineri ir īsāki, un tos bieži izmanto smagām beramkravām, piemēram, oglēm, akmeņiem un minerāliem.
 10. Divu durvju konteiners: Konteineri ar durvīm abos galos, kas nodrošina ērtu piekļuvi kravai bez nepieciešamības visu izkraut.
 11. Paletes plats konteiners: Izstrādāts tā, lai tajā varētu ievietot standarta izmēra paletes, maksimāli palielinot telpu un efektivitāti.
 12. Ventilējams konteiners: Aprīkots ar ventilācijas atverēm, lai kontrolētu temperatūru un mitrumu specifiskām kravām, piemēram, augļiem un dārzeņiem.
 13. Aizkaru konteiners: Šiem konteineriem ir elastīgas sānu malas un brezenta jumts, tāpēc tie ir piemēroti vieglai preču iekraušanai un izkraušanai.
 14. Autokravas konteineru pārvadājumi (Roll-on/Roll-off, Ro-Ro): Paredzēts transportlīdzekļu, piemēram, vieglo automobiļu, kravas automobiļu un smagās tehnikas, pārvadāšanai.
 15. ISO konteiners: Standartizēti konteineri, kas izgatavoti saskaņā ar ISO (Starptautiskās standartizācijas organizācijas) specifikācijām, nodrošinot savietojamību ar dažādiem transporta veidiem.
 16. Konteineri atklātā jūrā: Konteineri, kas īpaši paredzēti izmantošanai jūras vidē, bieži tiek izmantoti naftas un gāzes rūpniecībā, lai transportētu aprīkojumu un piegādes uz jūras platformām.
 17. Apmainiet ķermeņa konteineru: Šie konteineri parasti tiek izmantoti autotransportā un dzelzceļa transportā, un tie ir paredzēti vieglai pārvietošanai starp dažādiem transporta veidiem.
 18. Bulk konteiners: Paredzēts beramkravām, piemēram, graudiem, minerāliem un citiem beramajiem materiāliem. To augšpusē vai apakšā var būt iekraušanas lūkas.
 19. ISO plakanais konteiners: Plakanais konteiners, kas atbilst ISO standartiem un ir piemērots dažādiem kravu veidiem.

Šie ir daži no izplatītākajiem konteineru veidiem, ko izmanto kuģniecības un loģistikas nozarē. Konteinera izvēle ir atkarīga no kravas veida, pārvadāšanas veida un īpašajām prasībām.

Konteineru veidi
Konteineru veidi