Kravas automašīnām ir dažādi veidi un konfigurācijas, kas atbilst dažādām pārvadāšanas vajadzībām. Šeit ir saraksts ar biežāk sastopamajiem kravas automobiļu tipiem:

 1. Kravas automašīna (kravas automašīna): Slēgtas kravas automašīnas ar kravas nodalījumu, kas atgādina kasti, ideāli piemērotas tādu preču pārvadāšanai, kurām nepieciešama aizsardzība pret laikapstākļiem un drošība. Tie ir dažāda izmēra.
 2. Kravas automašīna ar uzkarināmo bortu: Atvērtās kravas automašīnas ar plakanu, atvērtu kravas telpu bez sāniem vai jumta, piemērotas negabarīta vai neregulāras formas kravu pārvadāšanai.
 3. Aizkaru kravas automašīna: Šīm kravas automašīnām ir elastīgi sānu aizkari, kurus var pavilkt atpakaļ, lai atvieglotu kravas iekraušanu un izkraušanu, apvienojot priekšrocības, ko sniedz kravas automašīnas ar platformu un slēgta tipa kravas automašīnas.
 4. Kravas automašīnas ar saldētavu (refrižerators): aprīkots ar saldēšanas iekārtu, lai pārvadātu temperatūras ziņā jutīgas kravas, piemēram, ātri bojājošos pārtikas produktus un medikamentus.
 5. Kravas automašīna ar mietu: Līdzīgs kravas automašīnai ar plakano virsbūvi, taču ar noņemamiem sānu paneļiem un plakano virsbūvi, kurai gar sāniem ir mieti kravas nostiprināšanai.
 6. Pašizgāzējs: Ar hidraulisku slodzi, kas noliecas izkraušanai, īpaši paredzēta irdenu materiālu, piemēram, smilšu, grants un būvgružu, transportēšanai un izgāšanai.
 7. Autocisterna: Šīs kravas automašīnas specializētās cisternās pārvadā šķidrumus vai gāzes, piemēram, degvielu, ķīmiskās vielas, ūdeni un pienu.
 8. Sūtījumu piegādes furgons: Kompaktie mikroautobusi, ko bieži izmanto kurjeru pakalpojumiem un vietējām piegādēm, paredzēti nelielu paku un paku pārvadāšanai.
 9. Solis Van: Piegādes furgoni ar zemu pakāpienu pie ieejas, ko parasti izmanto piegādes dienestiem, pārtikas kravas automašīnām un pasta piegādēm.
 10. Panelis Van: Slēgti mikroautobusi ar kravas nodalījumu, kas līdzinās kastēm, ko parasti izmanto pilsētu piegādēm, ēdināšanas pakalpojumiem un servisa transportlīdzekļiem.
 11. Kravas furgons: Lielāki slēgti furgoni ar kravas nodalījumu, ko bieži izmanto preču un aprīkojuma pārvadāšanai.
 12. Kravas automašīna ar kausu (ķiršu novācējs): Ar celtni vai kausu, lai sasniegtu paaugstinātas vietas, parasti to izmanto koku apgriešanai, komunālajiem darbiem un apkopei.
 13. Kravas automašīna: Paredzēts atkritumu izvešanas un būvniecības projektos izmantoto roll-off konteineru pārvadāšanai, nodrošinot ērtu konteineru iekraušanu un izkraušanu.
 14. Kravas automašīna ar celtni: Aprīkota ar celtni smagu vai lielgabarīta kravu pacelšanai un pārvietošanai, bieži tiek izmantota būvniecībā un materiālu pārkraušanā.
 15. Sadzīves atkritumu mašīna: Atkritumu un otrreizējai pārstrādei derīgo atkritumu savākšanai un pārvadāšanai, un to veidi ir dažādi, tostarp ar aizmugurējo iekrāvēju, priekšējo iekrāvēju un sānu iekrāvēju.
 16. Ugunsdzēsēju automašīna: Ugunsdzēsības automašīnas, kas aprīkotas ar ugunsdzēsības aprīkojumu un instrumentiem, tostarp autokāpnes, autocisternas un glābšanas automašīnas.
 17. Atgūšanas kravas automašīna (autokrāvēja): Paredzēts bojātu vai bojātu transportlīdzekļu vilkšanai un atgūšanai, bieži tiek izmantots, lai sniegtu palīdzību uz ceļiem.
 18. Betona maisītājs: Betona maisītājs: specializētas kravas automašīnas, ko izmanto betona maisījuma transportēšanai uz būvlaukumiem, ar rotējošu cilindru, kas uztur betona maisījuma maisījumu maisījumā.
 19. Kravas automašīna ar kausu (ķiršu novācējs): Ar pagarināmu strēli un kausu, kas ļauj sasniegt paaugstinātas vietas, bieži tiek izmantots koku apgriešanai un apkopei.
 20. Mežizstrādes kravas automašīna: Paredzēts nozāģēto kokmateriālu un baļķu pārvadāšanai, ar garu kravas nodalījumu un bieži aprīkots ar mietiņiem baļķu nostiprināšanai.

Šie ir daži no izplatītākajiem kravas automobiļu tipiem, no kuriem katrs ir pielāgots konkrētām kravu pārvadāšanas un transportēšanas vajadzībām. Kravas automašīnas tipa izvēle ir atkarīga no kravas, nozares un paredzētā lietojuma.

Kravas automobiļu veidi
Kravas automobiļu veidi